NOVOMAŠNIK PETER ČEMAŽAR

Nova maša je sveta maša, ki jo na novo posvečen duhovnik prvič mašuje v svoji domači župniji. Bogu sem hvaležen, da bom lahko na praznik sv. Petra in Pavla ob 9. uri v ljubljanski stolnici posvečen v duhovnika in nekaj dni zatem, 4. julija ob 10. uri daroval sveto mašo v naši župnijski cerkvi. V času pred mašniškim posvečenjem se skupaj s svojimi sobrati diakoni pripravljam na ta velik dar. Vem, da sam nisem zaslužen zanj. Bog je, ki kliče, da mu na različne načine služimo. Hvaležen sem vam za vse molitve in darove, s katerimi ste mi na tej poti kot župnija stali ob strani. Hkrati v teh dneh pred samim praznikom še posebno prosim, da molite za nas, ki bomo v tem letu posvečeni. Potrebujemo vašo molitev, da bi zares bili duhovniki, kakršne želi Bog dati svoji Cerkvi in kakršne tudi Cerkev potrebuje.

Peter Čemažar, diakon