KRSTNA NEDELJA

KRSTNA NEDELJA JE ZADNJA NEDELJA V MESECU, RAZEN ČE NI DRUGAČE DOLOČENO OZIROMA TO NI MOŽNO ZARADI ŠIRJENJA KORONAVIRUSA!

Če želite krstiti vašega otroka, se prej oglasite v župnišču! S seboj imejte otrokov rojstni list (za vpogled) ter Družinsko knjižico, če jo imate (dobili ste jo ob cerkveni poroki). Dobro je, če imate že izbranega botra ali botro (lahko sta tudi dva - boter in botra). Če so botri iz druge župnije (npr. iz Ljutomera), dobijo pri svojem župniku (v Ljutomeru) potrdilo, da imajo vse pogoje, da so lahko botri. Če so iz naše župnije, poskrbite, da bodo imeli vse pogoje za botrstvo.

POGOJI ZA BOTRSTVO PRI KRSTU IN BIRMI

1. Boter je lahko le katoličan, ki je prejel sveti krst, sveto obhajilo in sveto birmo. Če je poročen, mora biti poročen cerkveno. (Samo civilno poročeni in živeči v zunajzakonski skupnosti ne morejo biti botri.)
2. Boter je lahko le, kdor posvečuje nedelje in zapovedane praznike z rednim obiskom svete maše.
3. Boter je lahko le, kdor prejme zakrament svete spovedi in svetega obhajila vsaj enkrat letno.
4. Boter je lahko le, kdor si prizadeva biti dober kristjan v vsakdanjem življenju in je dejaven član Cerkve.

PRIPRAVA STARŠEV IN BOTROV NA KRST JE V ČETRTEK PRED KRSTNO NEDELJO, OB 20.00 V ŽUPNIŠČU!